تاثیر پسوند های دامنه ها بروی بهینه سازی سایت ها

آیا پسوند های مختلف دامنه در بهینه سازی سایت تاثیر دارند ؟

در سری مقالات بهینه سازی سایت قصد داریم که فاکتور های سئو سایت را با هم بررسی کنیم.

آیا پسوند های مختلف دامنه در بهینه سازی سایت تاثیر دارند ؟
قطعا به این سوال نمی شود جواب قاطع داد.اما ما قصد داریم چیزی که مجموعه تبلیغاتی اینترنتی رایکا ادز تجربه کرده است را در قالب این مقاله در اختیار شما بگذاریم.
با یک نگاه ساده به پسوند های مختلف و تعریف کارکردهای متفاوت هر کدام از آنها می شود فهمید که حتی اگر در حال حاضر هم نوع پسوند دامنه تاثیر زیادی در سئو سایت نداشته باشد ، قطعا در آینده یک فاکتور مهم خواهد بود.
به شما توصیه میکنیم که پسوند دامنه خود را با توجه به هدف گذاری ها و استراتژی های خود انتخاب کنید.
برای مثال معمولا دامنه های org برای سایت های دولتی استفاده می شود و یا ac.ir برای وبسایت های دانشگاهی می باشد.
اما در انتخاب بین ir و com باید کمی با دقت بیشتر رفتار کرد.اگر هدف شما یک تجارت جهانی می باشد به شما پیشنهاد میدهیم از دامنه com استفاده کنید.ولی اگر هدف شما یک تجارت محلی در محدوده جغرافیایی کشور ایران می باشید ، دامنه ir هم انتخاب خوبی است.
گوگل برای اکثر کشور های دنیا دامنه اختصاصی دارد.برای مثال google.fr که دامنه گوگل فرانسوی زبان می باشد.شهروندان این دست کشورها قطعا تاثیرات بهتری را در بهینه سازی احساس میکنند.اما متاسفانه بخاطر عدم فعالیت دامنه google.ir مدیران وبسایت های ایرانی نمی توانند به اندازه کافی از مزیت انتخاب پسوند ملی ir در دامنه وبسایت خود استفاده کنند.

برای بهینه سازی سایت فاکتور های بسیار مهم تری از انتخاب دامنه های وبسایت وجود دارند.لطفا در این راه ، بیشتر تمرکز خود را بروی مسائل مهم تر بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *